рішення для друку і бізнесу
Назад к списку

З картриджа висипається тонер: причини та наслідки

   Запобігти погіршенню якості роботи і будь-яким іншим несправностям принтера допоможе регулярне сервісне обслуговування копіювальної техніки. В цілому, сервісне обслуговування (а при необхідності і ремонт оргтехніки) необхідно здійснювати тільки із залученням фахівців, адже на практиці самостійні спроби вирішити проблему можуть погіршити ситуацію і привести до виходу з ладу всього обладнання.


 Навіть така незначна проблема як висипання тонера може послужити серйозною проблемою і стати перешкодою в нормальній експлуатації принтера. Якщо висипається тонер, необхідно спочатку встановити причини, щоб запобігти можливій розгерметизації витратних матеріалів. Причин, чому висипається тонер, може бути безліч.

До основних наші спеціалісти відносять:

  • знос силіконових або фетрових ущільнювачів;
  • занадто велика порція тонера, за рахунок чого під час роботи шнека зайвий тонер висипається в принтер;
  • відсутність профілактичного обслуговування бункера з відпрацьованим матеріалом, адже якщо чистка бункера не проводиться на регулярній основі, то він просто забивається і тоді принтер друкує смужками або з іншими дефектами;
  • пошкодження або повний знос дозуючого леза;
  • при порушеннях правил транспортування тонер також може сипатися і заважати повноцінній експлуатації копіювальної техніки.

Розгерметизація картриджів - це досить небезпечний момент в роботі принтерів. В результаті механічної дії тонера буде прискорюватися процес зносу шестерень, які в подальшому необхідно буде повністю міняти. Якість друку після розгерметизації картриджа також в рази погіршиться. Може з'явитися сірий фон, точкові вкраплення і навіть залишки розсипаного тонера на папері. При цьому якщо незабаром не вирішити проблему, то це спричинить повну поломку всього обладнання. Якщо тонер все ж забруднив тракт друку, то потрібно знеструмити прилад і витягти картридж. Варто пам'ятати, що деякі моделі принтерів оснащені роздільною системою витратних матеріалів, а значить необхідно забрати не тільки блок з тонером, а й драм-юніт. До слова, в подальшому використовувати даний картридж не можна, так як його необхідно відправити на діагностику і установку причин розгерметизації. І в цілому слід пам'ятати, що якщо почав сипатися тонер, то необхідно спочатку встановити причину чому так відбувається і тільки потім проводити діагностику витратних матеріалів і самого копіювального апарату.
А щоб отримати якісний результат і не втратити дорогої техніки, необхідно звертатися до професіоналів і замовити послуги сервісного центру «Експерт сервіс».
Досвідчені, сертифіковані співробітники компанії проведуть заміну картриджів, а також повну діагностику принтера і при необхідності дадуть всі рекомендації щодо його подальшої експлуатації.  

© 2007-2021 ТОВ "Експерт сервіс-Т". Всі права захищено. Використання матеріалів цього сайту можливе тільки за умови попередньої письмової згоди ТОВ "Експерт сервіс-Т"